• +90 501 321 5857
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
751 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Çağlayan Sevinçer
  • ADRES: Mimarsinan Mah. Yıldırım Beyazıt cd. No 59 Büyükçekmece - İstanbul
  • TELEFON: 0(212) 864 3194
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ BÜYÜKÇEKMECE

FİRMA HAKKINDA

Sevinçer Masal Tersanesi , tiyatroda objeler ve kuklaların kullanımıyla daha zengin,görsel açıdan etkili hikayeler anlatmayı hedefleyen bir tiyatrodur. Tiyatro tersanemizin diğer tiyatrolardan ayrılan en önemli özelliği, anlatılacak hikayenin gerektirdiği kukla ve objelerin tamamının bizim tarafımızdan tasarlanıp imal edilmesidir.

Oyunların çıkış noktası ,yazılı metinlerden çok müzik tınılarına,resme ve kari katürlere dayanır. Sevinçer Masal Tersanesi prodüksiyonları,klasik oyunlardaki kelimelerin veya yazılı metnin vereceği sözel mesaj yerine görsel elementleri ve kuklanın sahne üstündeki görsel gücünü tercih eder.

SMT 2001 yılından bu yana her yaştan seyircinin hayal dünyasına hitap eden klasik ve modern prodüksiyonlarla yurt içinde ve dışında  pek çok tiyatro ve festivalde sahne aldı.

SMT 2001 yılında ABD de kuruldu ve 2005 e kadar o kıtada pek çok oyun oynadı,diğer kukla tiyatrolarıyla ortak prodüksiyonlar üretti.SMT, 2005 ten bu yana Türkiye deki çalışmalarına Büyükçekmece Mimar Sinan  İSTANBUL’ da ki atölyelerinde devam etmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.